Nasta LuVea parempi vihreiden kohtaamisessa


Nasta-LuVe 2-0 (0-0)

1-0 Sihvo 74′

2-0 Sihvo 78′

LuVe ja Nakkilan Nasta kohtasivat 4.divisoona ottelussa maanantaina.

Ottelu alkoi tarkalla pelillä ja maalipaikat olivat kortilla. Luve puolusti tiukasti mutta hyökkäyspelistä puuttui se kuuluisa viimeinen huolellisuus. Parhaat paikat avaus jaksolla siunaantui Santeri Kyrövaaralle mutta maali jäi tekemättä. Toisella jaksolla Nasta lisäsi liikettä ja sai kentän haltuun. Luvella oli muutama tilaisuus vastaiskuista mutta Ville Isokorpi eikä Santeri Kyrövaara saaneet palloa reppuun,  lopulta vartti ennen loppua Juha Sihvo ratkasi kahdella maalillaan pelin Nastalle.  Luvelta kelpo taistelu mutta pienet asiat  Nasta teki astetta paremmin ja ansaitsi voiton.

LuVe: Luukkanen;Laaksonen,Latva-Risku,Heini,Nilsen;Ahonen(c),Piira(60.Salo),Riihentupa;Kyrövaara,Laihonen,Masch(46.Isokorpi)

subs not used: Sarin,J.Lehtonen

Luven peleihin tulee nyt muutaman viikon tauko ja seuraavaksi vihreäpaidat on tulessa tiistaina 19.7 kun FC Ulvila saapuu Tasala Parkille.

Come on you Greens!


  1. Ei kommentteja.
(ei julkaista)